Pokój dla dziecka jest dla niego najważniejszym miejscem w domu. To właśnie w nim czuje się najbardziej u siebie i rozwija swoją osobowość. Dlatego istotne jest, aby tak zaaranżować to wnętrze by spełniało jego oczekiwania i potrzeby na różnych etapach rozwoju. Aspekt designu ma tu również kluczowe znaczenie.

 

Urządzamy pokój dziecka trendy 2018

Kliknij i zobacz nowoczesne meble do pokoju dziecka IQ

 

Specjaliści dowodzą, że otoczenie znacząco wpływa na rozwój i samopoczucie zarówno dorosłych jak i dzieci. Dlatego to w jaki sposób jest urządzony pokój Twojej pociechy ma wyjątkowo duże znaczenie. Dzieci oczekują by pokój prezentował się modnie, stylowo i zachęcał do przyjmowania znajomych, a ponadto odzwierciedlał ich osobowość. Jakie są najnowsze trendy w zakresie aranżacji pokojów dziecięcych?

Pokój tematyczny wciąż na topie!

Rajdowiec, kapitan statku, strażak – kim chce w przyszłości zostać Twoje dziecko? Każdy maluch śni o swojej wielkiej przyszłości i lubi otaczać się ulubionymi motywami lub symbolami. Na szczęście tematyczne motywy w pokojach dziecięcych wciąż wiodą prym w designie wnętrz, ale w nieco bardziej stonowanej odsłonie. Minimalizm bowiem zakradł się także do pokojów najmłodszych. Zarówno meble jak i dekoracje powinny więc być harmonijnie dobrane. Pamiętając, że w każdym dziecku drzemie siła kreatywności, warto wypełnić ich codzienne otoczenie ciekawymi i inspirującymi dekorami. Świetnie sprawdzi się więc tematyczna fototapeta na jednej ze ścian, stylizowane łóżko np. w formie wyścigówki, a także tekstylia z ulubionymi symbolami. Najważniejsze jest jednak, aby nie przesadzić z ilością elementów dekoracyjnych. W 2018 roku minimalizm łączymy z ciekawymi detalami, które mają nadać wnętrzom spersonalizowany wyraz.

 

Pokój dziecięcy trendy 2018

Zobacz modne meble Best 2 w sklepie meblowym

 

Indywidualizm przede wszystkim

Bez względu na to, czy preferujesz styl nowoczesny, czy nieco bardziej klasyczne rozwiązania, najważniejsze jest to aby stworzyć wnętrze z duszą. W 2018 w pokojach dziecięcych kładziemy szczególny nacisk na podkreślenie charakteru małych lokatorów i nadanie im spersonalizowanego wyrazu. Świetnie więc się sprawdzą plakaty z postaciami i hasłami z ulubionych bajek dziecka, dekoracje nawiązujące do zainteresowań np. gitara, motywy z gier komputerowych lub sportu. Do pokojów dziecięcych warto wybierać komplety mebli o uniwersalnym, wyważonym wzornictwie, dzięki czemu będzie można bawić się dekoracjami bez obaw o stworzenie przesytu i wizualnego chaosu.

 

Pokój dziecka trendy na nowy rok

Meble IQ w wyjątkowej ofercie na Meble-Bogart.pl KLIK