Pokój dziecka to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. I nie chodzi tu tylko o kwestię utrzymania w nim porządku, ale także o zaplanowanie efektownej aranżacji. Jednakże nawet najbardziej dopracowana i modna aranżacja może się z czasem opatrzyć. Dlatego dobrym pomysłem jest przeprowadzenie taniej metamorfozy w pokoju dziecka, by móc je odświeżyć wizualnie. Mamy na to skuteczny sposób – dobór nowego motywu przewodniego.

Pokój dziecka to szczególne miejsce, w którym na co dzień wiele się dzieje. Warto więc podejść do aranżacji z wyjątkowym zaangażowaniem, aby znalazły się w nim nie tylko niezbędne meble dziecięce, ale także miejsce do zabawy i rozwijania pasji oraz zainteresowań malucha. Jednakże, mimo największych starań nawet najlepsza aranżacja może z czasem się znudzić małemu lokatorowi. Wówczas zamiast inwestować w drogie remonty i wymianę kompletu mebli dziecięcych, można przeprowadzić prostą metamorfozę pokoju dodając do niego modne akcesoria lub w prosty sposób zmieniając styl aranżacji. Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji, dzięki którym pokój Twojego dziecka nabierze nowego wyrazu i z pewnością zachwyci małego lokatora.

 

Motyw przewodni w pokoju dziecka

Wybór nowego motywu przewodniego to idealny pomysł na efektowną metamorfozę pokoju dziecięcego. Można zmienić dotychczasowy motyw lub go nieco bardziej podkreślić. Urządzając pokój swojej pociechy, warto wziąć pod uwagę jej indywidualne oczekiwania, gust oraz zainteresowania. Oczywiście fascynacje dzieci często się zmieniają. Jednakże warto je na bieżąco odzwierciedlać w dekoracyjności pokoju. Dzięki temu dziecko czuje, że pokój jest jego oazą i miejscem szczególnie do niego dopasowanym. A dobre samopoczucie dziecka jest oczywiście najważniejsze.

Wybierając motyw przewodni można kierować się upodobaniami dziecka w zakresie:

Kompozycji kolorystycznej

Dobrze jest wybrać gamę kolorystyczną, w której będą utrzymane kluczowe elementy wyposażenia wnętrza i dekoracje. Jeżeli komplet mebli dziecięcych jest utrzymany w neutralnej kolorystyce np. w bieli, wówczas mamy duże pole do popisu w zakresie dekoracyjności. Dobrze jest wybrać od jednego do maksymalnie trzech kolorów, które będą stanowiły bazę do estetyki aranżacji. W pokojach dziewczynek idealnie sprawdzają się pastelowe róże, beże oraz fiolety. Natomiast w pokojach chłopców odcienie niebieskie, szare oraz turkusy.

Ulubionej postaci

Dzieci uwielbiają postaci z bajek, gwiazdy ze świata sportu lub telewizji. Urządzając pokój dziecka można kierować się tymi fascynacjami i jako motyw przewodni wykorzystać właśnie ulubioną postać dziecka. Idealnie sprawdzi się to jako motyw przewodni umieszczony na tekstyliach, w ramkach na plakaty oraz w postaci wszelkich innych ozdób i akcesoriów.

Hobby

Dzieci uwielbiają odkrywać, uczyć się nowości, angażować się w realizację nowych zainteresowań. Dlatego, jeżeli Twoje dziecko ma już określone hobby, można je wyeksponować także w dekoracyjności pokoju. Fanów piłki nożnej zainteresuje tapeta z realistycznym zdjęciem boiska sportowego, bramki, a także meble z dekorem w postaci piłki. Dla miłośników samochodów z pewnością strzałem w dziesiątkę okaże się łóżko auto. Dzieci lubiące bawić się w Indian z pewnością zainteresuje łóżko tipi.