Zazwyczaj pokoje naszych pociech nie cechują się zbyt imponującym rozmiarem, co znacznie utrudnia ich funkcjonalne zaaranżowanie. Zastanawiając się nad wyborem mebli do małego pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę zarówno na ich ustawność, formę, jak i estetykę. Dzięki temu nawet w małym wnętrzu możemy uzyskać ergonomiczną i wizualnie zaskakującą aranżację. Sprawdź jak urządzić mały pokój dziecka w kilku krokach.

 

Mały pokój dziecka z meblami IQ

Kliknij i zobacz modny zestaw mebli IQ

 

Urządzamy mały pokój – podejmij wyzwanie

Wybierając elementy wyposażenia do pokoju dziecka chcemy, aby posłużyły wiele lat i były jednocześnie praktyczne oraz podobały się dziecku. Niestety sprawa się komplikuje, gdy musimy urządzić mały metrażowo pokój i wybrać właściwe komplety mebli. Wówczas każdy wprowadzony mebel ma znaczenie dla wyglądu i praktyczności aranżacji. Pokój dziecka to miejsce wyjątkowo wielofunkcyjne – można powiedzieć, że jest to mieszkanie w mieszkaniu. Na jednej przestrzeni musi się znaleźć: strefa nauki, zabawy, wypoczynku, przechowywania. Dlatego aranżując małą przestrzeń, warto ją podzielić na niniejsze strefy, aby wszystko miało swoje miejsce. Wówczas cały pokój będzie bardziej funkcjonalny i uporządkowany.

 

Mały pokój dziecka z łóżkiem Como

Sprawdź ofertę na funkcjonalne łóżko Como – KLIK

 

Mały pokój dziecka a kolorystyka

W dużej mierze to właśnie kolory kształtują charakter wnętrza. Ponadto mają wyjątkową zdolność do jego optycznego zmieniania pod względem wrażenia przestronności. Zasada jest prosta – jasne barwy optycznie powiększają, a ciemne pomniejszają. Dlatego w małometrażowych pokojach warto wybierać jasne kompozycje kolorystyczne, które będą spójne. Pamiętajmy też, że w pokoju pociechy znajdzie się mnóstwo kolorowych zabawek i akcesoriów, w związku z czym aby nie stworzyć wizualnego chaosu i bałaganu polecamy wybór jasnych, możliwie jak najbardziej jednolitych mebli i kolorów ścian. Wybierając podstawowe meble takie jak biurko, łóżko, czy regały zadbaj o to by były z jednej kolekcji, a ich kolorystyka była jasna. Świetnie się tu sprawdzą odcienie złamanej lub śnieżnej bieli, szarości, przygaszone pastele.

 

Mały pokój dziecka z meblami Komi

Zobacz zestaw Komi w super cenie na Meble-Bogart.pl KLIK

 

Mały pokój dziecka a meble

Meble zajmują najwięcej miejsca w każdym pokoju dziecięcym, co jest szczególnie wyraźne w małych pomieszczeniach. Aby nie przytłoczyć i nie zagracić pokoju warto wybrać tylko te meble, które rzeczywiście będą w nim niezbędne. Ponadto idealnym sposobem na zaaranżowanie małego pokoju jest wybór mebli wielofunkcyjnych. Możemy wybierać wśród wyjątkowo efektownych pod względem designu i funkcjonalności zestawów, które w jednej bryle posiadają kilka mebli. Wówczas nie zajmując wiele miejsca taki mebel posiada w jednej bryle: wysuwane biurko, szafę lub regał. Innym rozwiązaniem są także łóżka piętrowe lub z antresolą. Wówczas na górnym poziomie znajduje się powierzchnia spania, a pod nią można ustawić biurko, regały, lub zaaranżować kącik zabaw lub czytelniczy z półkami na książki.

Mały pokój z mebalmi Blog

Kliknij i zobacz funkcjonalny zestaw Blog w sklepie

 

Inne kategorie:

Łóżka piętroweŁóżka dziecięceBiurkaKomplety mebli