Jak urządzić mały pokój dziecka?

Pokój dziecięcy stanowi aranżacyjne wyzwanie! Na niewielkim metrażu musimy przygotować komfortowe miejsca do wypoczynku, nauki i zabawy. Przy czym trzeba uważać, aby go nie zagracić wprowadzając źle dobrane meble i dekoracje. Tworząc aranżację powinniśmy kierować się przede wszystkim fantazją, bezpieczeństwem i komfortem oraz sercem. Przyjmuje się, że średnio 10-11 metrów kwadratowych to przestrzeń, jaką mają do dyspozycji najmłodsi. Jak zaprojektować niewielkie wnętrze o wielofunkcyjnym charakterze? Podpowiadamy, jakie rozwiązania zastosować i jakie meble wybrać do pokoju niewielkich rozmiarów.

Kliknij i zobacz wyjątkowy zestaw meblowy Restol

 

Ściany

W małych wnętrzach szczególnie istotne jest to, na jaki kolor pomalujemy ściany oraz jak je zagospodarujemy. Mały pokój dziecka przede wszystkim wymaga powiększenia, a właśnie dzięki odpowiednio użytym kolorom możemy osiągnąć ten cel. Jak uzyskać efekt przestrzenności mimo małego metrażu? Wystarczy pobawić się kolorami. W małych pokojach idealnie sprawdzą się jasne barwy takie jak biele, beże oraz szarości. Neutralne barwy będą też doskonałą bazą dla kolorowych zabawek i akcesoriów dziecięcych, których z pewnością nie zabraknie. Jeśli chcesz poszerzyć pokój, warto zdecydować się na ciemną podłogę i zestawić ją z jasną kolorystyką ścian. Warto unikać wieszania na ścianach zbyt dużej ilości dekoracji lub półek, bo optycznie zmniejszą pokój. Jako ozdoby ścian świetnie sprawdzą się jednokolorowe pasy o kontrastowym kolorze lub fototapeta.

 

Kliknij i zobacz funkcjonalne meble Ikar

 

Meble

Urządzając pokój dla dziecka musisz pamiętać przede wszystkim o potrzebach malucha. Dzieci uwielbiają się bawić, dlatego warto postawić meble pod jedną ze ścian, by reszta pokoju mogła służyć rozrywce. Jeśli warunki wnętrza na to nie pozwalają, wówczas wydziel kącik zabaw w środkowej części pokoju oraz w jednym z rogów. Warto jednak się postarać, aby meble nie były ustawione przy wszystkich czterech ścianach, gdyż optycznie pomniejszą wnętrze. Ustaw je równolegle na ścianach przeciwstawnych lub prostopadle.

 

Wielofunkcyjne meble Blog do pokoju Twojego dziecka KLIK

 

Meble duże gabarytowo np. łóżko i szafa ustaw w jednej linii. W niewielkim pokoju dobrze sprawdzą się zamknięte szafki i pojemne szuflady, w których poukładasz rzeczy dziecka. Natomiast do przechowywania zabawek, które są często w użyciu najlepiej użyć praktycznych koszy, pudełek lub skrzyń. Takie rozwiązania pomogą w utrzymaniu porządku. Dysponując niewielkim metrażem, warto zdecydować się na meble wielofunkcyjne, które nie zabierając wiele miejsca służą na wiele sposobów. Idealnym przykładem jest łóżko z biurkiem lub szafą (łóżko Mobi), albo antresole.

Zobacz ofertę na solidne meble od Meble-Bogart.pl KLIK