Pokój dla księżniczki to miejsce niczym wyjęte z dziecięcych marzeń sennych. Każda dziewczynka przechodzi ten etap, w którym motyw księżniczki przejawia się w jej codzienności i fascynuje bez reszty. Nasza rosnąca w oczach piękność stroi się w balowe suknie, chce słuchać bajek dotyczących tylko i wyłącznie pałacowych opowieści, a także otacza się zabawkami z tym motywem. Spełnieniem marzeń w tym okresie byłoby urządzenie pokoju z motywem księżniczek. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury.

Pokój dziecka – miejsce rozwoju

Pokój jest miejscem, w którym dzieci czują się u siebie, jak nigdzie indziej. Dzięki posiadaniu swojej własnej przestrzeni, która odzwierciedla ich pasje i gusta budujemy ich pewność siebie a także zapewniamy dobre samopoczucie w miejscu, w którym spędzają na co dzień tak wiele czasu. Pokój dziecka powinien być nie tylko bezpieczny i komfortowy, lecz także urządzony w taki sposób by inspirować, pobudzać wyobraźnię i wspierać zainteresowania młodego lokatora. W okresie, gdy dziewczynka szczególnie interesuje się motywem księżniczek warto wprowadzić jej zainteresowania w aranżację wnętrza. Nie tylko spełnimy marzenia dziecka, ale także sprawimy, że poczuje się wyjątkowo.

Pokój małej księżniczki, powinien zapewniać miejsce do spania, zabawy, nauki, odpoczynku oraz przechowywania rzeczy. Efekt pokoju małej księżniczki można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszym jest urządzenie go od podstaw jako komnaty dla księżniczki. Drugi to wprowadzenie wybranych akcentów motywu przewodniego za pomocą dodatków do bardziej uniwersalnych mebli. Wówczas wybrany komplet mebli posłuży zdecydowanie dłużej, dzięki uniwersalnej formie i kolorystyce, a motyw przewodni wnętrza zmienimy w łatwy i prosty sposób za pomocą modyfikacji w zakresie dekorów, ozdób, przedmiotów, czy wzorów.

 

pokój dla księżniczki

Kliknij i zobacz super ofertę na meble Best

 

Pokój dla księżniczki a kolory

Psychologowie od dawna podkreślają, że kolory, którymi otaczamy się na co dzień wywierają istotny wpływ na psychikę i samopoczucie. Dlatego dobór kompozycji kolorystycznych w pokojach dziecięcych ma szczególnie ważne znaczenie. Warto pamiętać o tym, że nasycone, intensywne barwy dodają energii, ale nie należy jednak z nimi przesadzać, bo działają też rozpraszająco i utrudniają wyciszenie się przed snem lub w trakcie nauki. Błękit i zieleń jako dodatki do neutralnych kolorów relaksują i sprzyjają skupieniu. Błękit doskonale sprawdzi się w aranżacji pokoju księżniczki, pięknie dopełniając białe łóżko dziecięce, toaletkę i pozostałe meble. Najlepiej sprawdzi się jednak złamana biel, która jest barwą uniwersalną. Warto na przykład białe meble zestawić z różem czy innymi pastelowymi barwami, dzięki czemu pokój stanie się bardziej w stylu małej księżniczki. Dobrym pomysłem jest także umieszczanie na jednej ze ścian fototapety z bajkowymi księżniczkami.

 

Meble dla księżniczki Best

Pokój księżniczki z meblami Best

 

Meble dla księżniczki

Podstawowe meble do pokoju dziewczęcego najczęściej są biało-różowe. Jeżeli jednak chcemy, by meble służyły dłużej niż trwa fascynacja u dziewczynek kolorem różowym, warto wybrać komplet mebli w uniwersalnym kolorze, a dodatki dopasować do aktualnych upodobań dziecka. Dodatki i dekoracje można zmieniać zdecydowanie łatwiej i mniejszym kosztem niż meble. Zakup kompletu ma tę zaletę, że wszystkie meble utrzymane będą w tej samej stylistce i wykonane z tych samych materiałów. Do pokoju małej księżniczki idealnie sprawdzą eleganckie, białe meble z kolekcji Princessa. Wysoka jakość wykonania i ponadczasowy design sprawiają, że meble wyglądają jak stworzone dla prawdziwej księżniczki, a przy tym nie wychodzą z mody wraz z rozwojem dziecka.