Wybieramy meble do pokoju nastolatka

Pokój nastolatka powinien zostać urządzony według jego preferencji i upodobań, co jednak nie zmienia faktu, że rodzice powinni sprawować pieczę nad tym, by był on też funkcjonalny i bezpieczny. Młodzież pragnie by ich osobista przestrzeń wyrażała ich osobowość, by mogli czuć się w niej swobodnie. Warto zatem wziąć pod uwagę potrzeby dziecka.

 

aranzacja-ikar-230251

Kliknij i zobacz meble Ikar

 

Rodzice, pomagając w urządzaniu pokoju nastolatka nie powinni zapomnieć o funkcjonalności pomieszczenia. W aranżacji pokoju powinniśmy wygospodarować kilka podstawowych stref –wypoczynkową, nauki i dzienną. Aby nastolatek miał swój wymarzony pokój, będący miejscem, gdzie będzie czuł się komfortowo, wybierajmy odpowiednie meble, które będą zarówno nowoczesne, jak i funkcjonalne. Oferta mebli młodzieżowych na rynku jest bogata, a inspiracji w Internecie nie brakuje. Najlepsze przykłady znajdziecie poniżej.Watch Justice League vs. Teen Titans (2016) Full Movie Online Streaming Online and Download

 

tapczan-marek58162

Kliknij i zobacz funkcjonalny tapczan Marek

 

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dziecka we własnym pokoju jest sprawą nadrzędną. Wybierając meble do pokoju nastolatka musimy zwrócić szczególną uwagę na ich jakość, która przejawia się w takich aspektach jak:

  • wykonane z wyselekcjonowanych materiałów,
  • nie zawierają toksycznych substancji,
  • stabilność,
  • mają gładką powierzchnię,
  • nie mają niebezpiecznych elementów.

 

tapczan-alf-ii00171

Kliknij i zobacz bezpieczny i wygodny tapczan Alf

 

Funkcjonalność

Niezwykle modne są obecnie wszelkiego rodzaju “kompakty”, czyli meble stanowiące spójną całość np. łóżko na górze, biurko na dole. Dobrym rozwiązaniem są również meblościanki, które w ostatnich sezonach z wielkim impetem powróciły do łask. Do ich największych zalet należy mnóstwo miejsca do przechowywania różnych przedmiotów i kompaktowa budowa, która nie zabiera zbyt wiele przestrzeni. Ponadto współczesne młodzieżowe meblościanki są nowocześnie zaprojektowane i wykonane z solidnych materiałów w efektownej kolorystyce.

 

78527851785078487844784378417840komoda-blog-bl1052592

Kliknij i zobacz meble Blog

 

lozko-z-biurkiem-blog-bl1900511

Kliknij i zobacz zestaw 2w1: łóżko z biurkiem Blog

 

Uniwersalność

Ta cecha silnie związana jest z funkcjonalnością i estetyką mebli. Kiedy wybieramy meble dla nastolatka raczej nie kierujmy się chwilowymi trendami, lecz ponadczasowością poszczególnych rozwiązań. Warto pokusić się o wybór mebli cechujących się ponadczasową estetyką, dzięki czemu nie wyjdą one z mody zbyt prędko. Osiągniemy to wybierając meble w uniwersalnych kolorach, klasycznych kształtach oraz z subtelnymi dekorami.

 

zestaw-mebli-young-iii24521

Kliknij i zobacz uniwersalne meble Young

 

zestaw-a-party41271

Kliknij i zobacz kolekcję mebli Party