Biurko dla dziecka jest podstawowym elementem wyposażenia każdego pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Wybierając ten mebel musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które mają znaczenie dla komfortu jego użytkowania, jak i zakresu praktycznego zastosowania. Każdy mebel, z którego korzysta dziecko powinien być ergonomiczny, aby gwarantować mu bezpieczne warunki do rozwoju. Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając biurko dla dziecka.

 

Biurko dla dziecka – Jak je wybrać?

Biurko jest jednym z kluczowych mebli w pokoju każdego dziecka i to bez względu na jego wiek. Najmłodszym dzieciom jest ono niezbędne do rozwijania zdolności manualnych podczas kolorowania i wykonywania prac plastycznych, a gdy wkraczają w wiek szkolny także do wykonywania prac domowych i posiadania odpowiednich warunków do przebywania w pozycji siedzącej. Ma ono duże znaczenie nie tylko dla kwestii zapewnienia dzieciom komfortu, ale także odpowiednich warunków wspierających utrzymanie odpowiedniej pozycji ciała, by nie szkodzić rozwijającemu się kręgosłupowi. Dlatego wybierając model biurka dla dziecka należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • ergonomiczną budowę dostosowaną do wzrostu dziecka i jego indywidualnych potrzeb,
  • solidną i trwałą konstrukcję pozbawioną niebezpiecznych elementów,
  • miejsce do przechowywania artykułów plastycznych i szkolnych,
  • odpowiedni rozmiar blatu.

 

Biurko regulowane

Biurko z regulowanym blatem – idealne od najmłodszych lat. KLIK

 

Biurko a wzrost dziecka

Odpowiednie biurko dla dziecka powinno być dopasowane do jego wzrostu i wieku. Dla dzieci w wieku około 3 lat wystarczające będzie biurko w postaci stolika z dedykowanym mu krzesełkiem. Jednak gdy dziecko osiąga wiek 4- lub 5 lat można już zakupić biurko wyposażone w praktyczne schowki oraz ergonomiczny blat. Może to być np. białe biurko dla dziecka, które pięknie wyglądać będzie w każdym pokoiku, bo ma uniwersalny design. Łatwo też będzie taki model dobrać do dowolnego kompletu mebli dziecięcych. Gdy twoja pociecha wchodzi w wiek szkolny, czyli ma około 6- lub 7 lat, wówczas przychodzi moment na wybór pierwszego biurka dla ucznia. Taki model będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na bardziej rozbudowaną formę. W szafkach i szufladach można pochować przybory szkolne, podręczniki, a także artykuły biurowe. Takie biurka będą też doskonałym wsparciem w intuicyjnym utrzymywaniu porządku w strefie nauki.

 

Biurko dla ucznia

Biurko dla ucznia z funkcjonalnymi schowkami. Kliknij i sprawdź super ofertę!

 

Jaką dobrać wysokość biurka dla dziecka?

Kupując biurko dla dziecka należy zwrócić także uwagę na wysokość blatu w poszczególnych modelach, którą dobieramy do wzrostu dziecka. Dzięki temu podczas użytkowania mebla, twoja pociecha będzie miała odpowiednią pozycję ciała dla zdrowia kręgosłupa i mięśni. Przy założeniu, że przeciętny sześciolatek mierzy ok. 120-130 cm to dla jego wzrostu optymalną wysokością biurka będzie ok. 55-70 cm. Okres wczesnoszkolny to czas intensywnego wzrostu dzieci, więc co kilka miesięcy trzeba sprawdzać, czy ustawienia mebla nie wymagają korekty. Idealnie sprawdzają się biurka dla dzieci z regulowaną wysokością blatu, bo rosną wraz z dzieckiem. Rozwiązanie to pozwala też zachować dany model przez dłuższy czas.